Duda o wynikach, Tauron pytają o sport

KZ
opublikowano: 12-05-2014, 00:00

Akcja Inwestor

Pytanie do spółki PKM DUDA:

Dlaczego zarząd podaje informację, że w spółce jest lepiej, skoro razem za rok 2013 i 2012 spółka nie wypracowała żadnego zysku? Spółka przy przychodach 2 mld zł powinna mieć zysk około 100 mln zł rocznie. ZM Kania przy obrotach trzykrotnie niższych mają większe zyski. Czy spółka jest w ogóle w stanie generować zyski dla akcjonariuszy? W 2006 spółka miała wyższe EBITDA niż teraz po prawie 9 latach. Kiedy spółka przestanie się cofać?

Odpowiedź: Wyniki finansowe Grupy PKM Duda należy rozpatrywać we właściwym kontekście. Biorąc pod uwagę ostatnie lata, sytuacja na rynku mięsa jest bardzo trudna. Rekordowe niskie pogłowie trzody chlewnej, wysokie ceny skupu żywca wieprzowego czy spadająca konsumpcja mięsa wieprzowego na rzecz drobiu to tylko kilka z ważniejszych czynników mających wpływ na rentowność firm mięsnych w Polsce. Warto podkreślić, że negatywne skutki tych trendów mają znacznie większe przełożenie na działalność firm, które koncentrują się na działalności ubojowo- -produkcyjnej, a do takich należy PKM Duda, niż firm zajmujących się przetwórstwem mięsnym, takich jak ZM Kania. Dlatego też zarząd PKM Duda wyniki, jakie udało się osiągnąć w tak trudnym otoczeniu rynkowym, ocenia pozytywnie.

Pytanie do Tauronu:

Jaka jest stopa zwrotu z pieniędzy zainwestowanych w sport (około 30 mln zł rocznie). Sama reklama w środkach przekazu czy w postaci billbordów jest zapewne dużo tańsza.

Na to pytanie nie ma jeszcze odpowiedzi.

Zadaj pytanie w Akcji Inwestor. Wejdź na ir.pb.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy