Duisenberg: coraz więcej sygnałów poprawy koniunktury

Marek Druś
25-02-2002, 09:56

Jest coraz więcej sygnałów poprawy koniunktury światowej gospodarki, powiedział przebywający w Pekinie prezydent Europejskiego Banku Centralnego (ECB) Wim Duisenberg.

Duisenberg poinformował, że według ostatnich ocen umiarkowanego przyspieszenia tempa wzrostu gospodarczego należy spodziewać się w 2002 roku, a wyraźnego w 2003 roku. Prezes ECB prognozuje także, że gospodarka krajów strefy euro osiągnie na koniec tego roku 2,5 proc. wzrostu.

Zdaniem Duisenberga, obawy katastrofalnych skutków zamachów terrorystycznych z września ubiegłego roku znacznie zmalały. Utrzymuje się jednak wysoki poziom niepewności dotyczący czasu i skali poprawy koniunktury gospodarczej.

Duisenberg powiedział, że europejskie władze monetarne nie widzą w obecnej chwili zagrożenia wzrostu inflacji. W styczniu wzrosła ona do 2,5 proc. z 2,1 proc. w grudniu.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Duisenberg: coraz więcej sygnałów poprawy koniunktury