Duńczycy skorzystają z wprowadzenia podatku w Szwecji

opublikowano: 04-04-2018, 17:33
aktualizacja: 04-04-2018, 17:34

Wprowadzenie ekologicznego podatku od zagranicznych podróży lotniczych w Szwecji to dobra wiadomość dla duńskich przewoźników, uważa Jacob Pedersen, analityk Sydbanku.

Od niedzieli w Szwecji obowiązuje podatek od zagranicznych podróży lotniczych, który według pomysłodawców ma dać efekty korzystne dla środowiska naturalnego. Od 1 kwietnia każdy lot zagraniczny z portu lotniczego w Szwecji obciążany jest dodatkową kwotą od 60 do 400 SEK za pasażera, w zależności od portu docelowego.

- Nie ma wątpliwości, że wahadło odchyli się od Szwecji i Norwegii, która także ostatnio wprowadziła podatek od podróży lotniczych, jeśli chodzi o to gdzie linie lotnicze będą chciały latać i skąd – powiedział Pedersen. - Zgaduję, że to Dania zauważy pozytywne skutki bez robienia czegokolwiek w tej sprawie – dodał.

Analityk Sydbanku uważa, że linie lotnicze będą teraz wybierać Danię, co poprawi siatkę połączeń i zwiększy opcje dotyczące lotów.

Podatek od lotów pasażerskich obowiązywał w Danii od końca lat 90. XX wieku do 2007 roku. Zniósł go wówczas konserwatywny rząd, który tłumaczył, że przynosił on negatywne skutki dla duńskiej gospodarki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, thelocal.dk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Duńczycy skorzystają z wprowadzenia podatku w Szwecji