Duńscy kibice pod specjalną ochroną

  • DI
opublikowano: 09-06-2018, 08:51
aktualizacja: 09-06-2018, 09:42

Każdy kibic w zainstalowanej w telefonie aplikacji będzie otrzymywać w czasie rzeczywistym ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

Na piłkarskie mistrzostwa świata w Rosji wybiera się co najmniej pięć tysięcy duńskich kibiców. Dla ich ochrony i pomocy Dania wyśle pięciu policjantów.

„Na każdym ze stadionów, na których Dania będzie rozgrywać mecze grupowe, będzie znajdować się pięciu umundurowanych policjantów znających język rosyjski oraz kilkanaście osob z ambasady. Będziemy starali się stworzyć kibicom jak najlepsze warunki i zapewnić przede wszystkim bezpieczeństwo” - wyjaśnił Jacob Hoeyer, rzecznik duńskiej federacji piłkarskiej DBU.

Poza aplikacją przygotowaną przez duńskie ministerstwo spraw zagranicznych, działającą nie tylko podczas meczów, lecz podczas całego mundialu, każdy z kibiców otrzymał numer telefoniczny do czynnego całą dobę biura nagłej pomocy przy MSZ.

„Policyjna współpraca duńsko-rosyjska jest już umówiona. Nasi policjanci będą buforem i łącznikiem wyjaśniającym różnice kulturowe i językowe” - powiedział Uffe Stormly, szef policyjnej narodowej centrali d.s. bezpieczeństwa i kryzysów.

Dania spotka się w fazie grupowej z Peru w Sarańsku, Australią w Samarze i Francją w Moskwie. Według informacji DBU zdecydowana większość duńskich kibiców wybiera się tylko na mecz w Moskwie.

W składzie ekipy Danii znajduje się dwóch duńskich policjantów po cywilnemu.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu