Duński handlarz energią zbankrutował przez skok cen

opublikowano: 13-09-2021, 14:12

Bezprecedensowy wzrost cen energii w Europie doprowadził do upadku Nordstrom Invest. Spółka zgłosiła niewypłacalność do sądu w Aarhus.

W ostatnim czasie w Europie nastąpił szybki wzrost cen aktywów związanych z rynkiem energii, od gazu ziemnego po prawa do emisji dwutlenku węgla. Dla niektórych firm oznaczało to osiągnięcie znaczących zysków, dla innych upadek.

Soren Christensen Volder, wyznaczony przez sąd likwidator Nordstrom Invest poinformował, że spółka „miała pozycje na rynku energii elektrycznej, które przyniosły jej straty, w wyniku czego zarząd zdecydował o wstrzymaniu działalności”.

Straty wynikające z upadku Nordstrom Invest nie są jeszcze znane. W Wielkiej Brytanii skok cen energii spowodował, że z rynku wypadły spółki Hub Energy, Pfp Energy i Moneyplus Energy. 94 tys. klientów dwóch ostatnich musiało zostać przeniesione do innego dostawcy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane