Duński kibic skazany na 30 dni więzienia w zawieszeniu

PAP
opublikowano: 04-09-2007, 19:08

Duński chuligan, który 2 czerwca zaatakował sędziego podczas meczu Dania - Szwecja i spowodował jego przerwanie, został skazany przez sąd w Kopenhadze na 30 dni więzienia w zawieszeniu.

29-latka uznano winnym ataku na arbitra i nielegalnego wtargnięcia na boisko. Karą dodatkową jest konieczność społecznego przepracowania 40 godzin.

Według duńskich mediów pseudokibic został potraktowany stosunkowo łagodnie, z uwagi na czekające go poważne konsekwencje dokonanego czynu. Duński Związek Piłki Nożnej (DBU) zamierza od niego domagać się przed sądem cywilnym odszkodowania w wysokości miliona euro.

Na tyle obliczono straty wynikające z przeniesienia dwóch kolejnych meczów eliminacji mistrzostw Europy ze stadionu narodowego Parken w Kopenhadze na o wiele mniejszy obiekt w Aarhus. Pod uwagę wzięto ceny biletów, ich liczbę, niższe opłaty za reklamy na stadionie, a nawet mniejszą liczbę sprzedanych parówek i piwa. Obliczono też koszty dojazdu i pobytu w Aarhus wielu osób związanych z organizacją meczu oraz gości.

Mecz Dania - Szwecja po wtargnięciu chuligana został przerwany, a później UEFA przyznała zespołowi gości walkower. Duńską federację ukarano grzywną w wysokości 50 tys. franków, a kolejne dwa mecze eliminacji przeniesiono z Kopenhagi do Aarhus. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu