Duński koncern Arla Foods traci na bojkocie towarów 54 mln euro

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 02-03-2006, 16:34

Arla Foods, jeden z największych w Europie producentów wyrobów mleczarskich, poinformował w czwartek w Kopenhadze, że na muzułmańskim bojkocie swych produktów straci w tym roku co najmniej 400 mln koron duńskich (54 mln euro).

Arla Foods, jeden z największych w Europie producentów wyrobów mleczarskich, poinformował w czwartek w Kopenhadze, że na muzułmańskim bojkocie swych produktów straci w tym roku co najmniej 400 mln koron duńskich (54 mln euro).

    Kraje islamskie bojkotują duńskie wyroby z powodu publikacji karykatur proroka Mahometa w duńskiej prasie. 

    "Stoi przed nami wyzwanie odzyskania konsumentów na Bliskim Wschodzie" - powiedział szef koncernu, Peder Tuborgh.

    W 2005 roku Arla sprzedała na Bliski Wschód produkty mleczne o wartości 3,2 mld koron (429 mln euro); w tym dwie trzecie do Arabii Saudyjskiej.

    Arla powstała w 2000 roku po połączeniu dwóch największych w Skandynawii producentów wyrobów mleczarskich - duńskiego MD Foods i szwedzkiej Arli. 

    Karykatury Mahometa ukazały się we wrześniu ub.r. w duńskim dzienniku "Jyllands-Posten", a w tym roku przedrukowały je liczne gazety w Europie, wywołując gniew świata muzułmańskiego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane