Duński rząd chce, by wniosek o azyl składano przed podróżą do Europy

PAP
opublikowano: 29-11-2016, 21:22

Nowy rząd Danii zamierza zmienić zasady procedur azylowych; osoby ubiegające się o azyl mają składać stosowny wniosek nie na granicy, jak to jest obecnie, lecz jeszcze zanim udadzą się w podróż do Europy - poinformował dziennik "Berlingske".

"Rząd ma na celu zmniejszenie presji na granice zewnętrzne Unii Europejskiej i jednocześnie utrudnienie przemytnikom ludzi wykonywania ich procederu. Dlatego dążymy obecnie do dialogu z krajami europejskimi, które podzielają nasze ambicje" - oświadczyła minister ds. imigracji i integracji Inger Stojberg. Jej wypowiedź "Berlingske" opublikował w poniedziałek wieczorem.

Utworzony w poniedziałek trójpartyjny rząd Larsa Lokke Rasmussena popiera wprowadzenie bardziej restrykcyjnych zapisów polityki azylowej. Koalicja rządowa nie ma większości w parlamencie i polega na poparciu eurosceptycznej i antyimigranckiej Duńskiej Partii Ludowej.

W myśl obecnie obowiązujących przepisów obcokrajowcy muszą przebywać w Danii, by móc ubiegać się o azyl w tym kraju. Od początku br. w Danii zarejestrowano 5,7 tys. osób ubiegających się o azyl, w 2015 roku było to 21 tys.

Dania ma 5,6 mln mieszkańców.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Duński rząd chce, by wniosek o azyl składano przed podróżą do Europy