Duńskie nadzieje PGNiG

ABT
opublikowano: 24-09-2009, 00:00

Geofizyka Toruń rozpoczęła badanie sejsmiczne duńskiej koncesji polskiego gazowego potentata.

Geofizyka Toruń rozpoczęła badanie sejsmiczne duńskiej koncesji polskiego gazowego potentata.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) na poszukiwania węglowodorów w Danii w 2010 r. wyda 25 mln zł. Spółka jest operatorem koncesji poszukiwawczo — wydobywczej na obszarze 2 tys. km. Partnerem PGNiG w projekcie jest państwowy North Sea Fund, który ma 20-procentowy udział w koncesji. Polska firma liczy, że trafi na złoże ropy naftowej, którego zasoby wynoszą co najmniej 2,2 mln ton. Przedstawiciele gazowego potentata nie ukrywają, że jest to tylko wielkość orientacyjna, bo całą prawdę o złożu pokażą dopiero badania geosejsmiczne, które mają zakończyć się w tym roku. Prowadzi je Geofizyka Toruń, spółka serwisowa PGNiG.

— Mamy czas do lipca 2010 r. na podjęcie decyzji o rozpoczęciu wierceń lub rezygnacji z koncesji — mówi Maciej Górski, prezes Geofizyki Toruń.

Przed Geofizyką Toruń i PGNiG jeszcze przełamanie oporu duńskich farmerów, którzy nie godzą się na wejście polskich firm na pola położone w niektórych częściach koncesji. Chodzi o rekompensaty za straty w uprawach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ABT

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu