DuPont rośnie poza USA

RB
opublikowano: 23-01-2008, 00:00

Mimo spadku koniunktury w USA amerykański koncern chemiczny nie traci wigoru. W ubiegłym roku zarobił 2,99 mld USD.

Mimo spadku koniunktury w USA amerykański koncern chemiczny nie traci wigoru. W ubiegłym roku zarobił 2,99 mld USD.

DuPont, koncern chemiczny z USA, który działa w Polsce od lat 70. m.in. w branżach rolniczej, budowlanej i motoryzacyjnej, zanotował w ubiegłym roku wzrost zysków.

— W całym roku zarobiliśmy o 14 proc. więcej niż rok wcześniej — zaciera ręce Charles Holliday, prezes DuPonta.

Na konto koncernu, mimo słabej koniunktury w USA i rosnących cen surowców, wpłynęło 2,99 mld USD. Znaczny wpływ na wyniki miał ostat- ni kwartał 2007 r. Globalna sprzedaż skoczyła o 11 proc., do 7 mld USD.

Lwia część przypada na rynki wschodzące, m.in. Brazylię, Indie i Chiny, gdzie koncern zanotował aż 20-procentowy wzrost sprzedaży. Na amerykańskim rynku sprzedaż urosła jedynie o 5 proc.

— To wina spadku liczby rozpoczętych budów oraz produkowanych samochodów — mówi Charles Holliday.

DuPont nie zamierza jednak spocząć na laurach i chce nadal korzystać z boomu w krajach rozwijających się.

— Spółka poprawiła w ostatnim czasie rentowność i wydajność. Teraz zamierzamy to wykorzystać. W tym roku dzięki postępom w badaniach, m.in. w rolnictwie, oraz rozwojowi działalności na rynkach wschodzących zanotujemy kolejny wzrost zysków — zapowiada Charles Holliday.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: RB

Polecane