Deutsche Bank: sprawcą szalonego wzrostu kursu bitcoina jest „pan Watanabe”

opublikowano: 14-12-2017, 19:20
aktualizacja: 14-12-2017, 19:21

Nie handlarze narkotyków i inne czarne charaktery, ale przeciętny indywiduwalny inwestor w Japonii, określany jako „pan Watanabe” jest sprawcą gwałtownego wzrostu kursu bitcoina w tym roku, twierdzą analitycy Deutsche Banku.

- Uważamy, że indywidualni inwestorzy przeszli od lewarowanej gry na walutach do lewarowanej gry na kryptowalutach – twierdzą analitycy.

Deutsche Bank wskazuje na raport Nikkei, według którego około 40 proc. globalnego handlu kryptowalutami było w październiku i listopadzie denominowane w japońskim jenie. Na początku października bitcoin notowany był po ok. 4,4 tys. USD. Na koniec listopada kosztował już prawie 11 tys. USD.

Statystyki pokazują, że 79 proc. rachunków walutowych w Japonii należy do mężczyzn, z których 63 proc. jest w przedziale wieku 30-49 lat.

Deutsche Bank ostrzega, że wzrost ceny bitcoina, z którym stoją inwestorzy indywidualni, może się źle skończyć jeśli kryptowaluta zacznie tanieć.

- Ryzyko poniesienia strat większych niż dźwignia jest wyższe niż na normalnym rynku walutowym z powodu większej zmienności intraday – piszą analitycy Deutsche Banku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Deutsche Bank: sprawcą szalonego wzrostu kursu bitcoina jest „pan Watanabe”