Czytasz dzięki

Duże firmy otworzą się na start-upy

DZ
opublikowano: 13-09-2016, 22:00

To ostatni dzwonek dla instytucji i ekspertów, którzy chcą wziąć udział w konkursie Scale UP organizowanym przez PARP.

W konkursie chodzi przede wszystkim o wyszukiwanie ciekawych zespołów eksperckich oraz nowych przedsiębiorców, którzy mają atrakcyjne pomysły biznesowe. — Dzięki temu start-upy i nowe spółki technologiczne będą mogły rozwijać się we współpracy z dużymi przedsiębiorstwami, w tym również spółkami skarbu państwa. Uzyskają nie tylko wsparcie finansowe, ale również dostęp do wysokiej klasy mentorów, zasobów, kompetencji, infrastruktury, nowych klientów i rynków zbytu — wylicza Jadwiga Emilewicz, wiceminister rozwoju. To pierwsza inicjatywa w ramach rządowego programu „Start in Poland”, który ogłosił w połowie czerwca wicepremier Mateusz Morawiecki. Na rozwój start-upów w Polsce ma trafić blisko 3 mld zł z unijnej puli. Resort rozwoju ocenia, że w ciągu najbliższych siedmiu lat w naszym kraju ma szansę powstać i rozwinąć się 1,5 tys. firm tworzących wysokiej jakości innowacyjne technologie.

Budżet konkursu wynosi 35 mln zł. Pierwszym etapem pilotażu „Scale UP” jest wybór instytucji i ekspertów, którzy mają doświadczenie w przedsięwzięciach o charakterze akceleracyjnym. Następnie we współpracy z dużymi przedsiębiorstwami — preferowane będą spółki z udziałem skarbu państwa — i ewentualnie akceleratorami korporacyjnymi, funduszami seed/venture capital czy jednostkami naukowymi, realizowane będą autorskie, kompleksowe programy akceleracji. Każdy z nich obejmie wsparciem minimum 20 start-upów. Młode firmy otrzymają pomoc finansową w wysokości do 250 tys. zł, a także możliwość skorzystania z zasobów niezbędnych do opracowania i testowania własnych rozwiązań. © Ⓟ

15.09 Do tego dnia można zgłaszać się do konkursu Scale UP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DZ

Polecane