Duże inwestycje w Suwalskiej SSE

  • PAP
opublikowano: 03-07-2018, 15:07

Ponad 31 mln zł zainwestują w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej spółki: Malfeed oraz Nord Ost.

Spółka Malfeed działa w branży spożywczej, zainwestuje w podstrefie Szczuczyn. Zajmuje się produkcją przecierów owocowo-warzywnych. Firma kupi działkę o pow. 1,28 ha i zainwestuje do końca 2022 roku 25 mln zł. Spółka zatrudni co najmniej 10 pracowników.

Firma Nord Ost wytwarza w podstrefie Gołdap opakowania z tektury falistej i litej. To już trzecie zezwolenie dla tej firmy. Spółka do końca 2019 roku zainwestuje 6,6 mln zł. Nord Ost przez dwa lata ma utrzymać zatrudnienie na poziomie 151 pracowników.

Z informacji SSSE wynika, że tym roku wydała ona 14 zezwoleń na prowadzenie działalności. W całej strefie działa obecnie ponad 100 firm, które zatrudniają ok. 10 tys. osób. Wartość inwestycji to ponad 3 mld zł.

Suwalska SSE obejmuje obecnie 663 ha terenów położonych w miastach: Augustów, Białystok, Bielsk Podlaski, Ełk, Grajewo, Hajnówka, Łomża, Olecko (Warmińsko-mazurskie), Ostrów Mazowiecka (Mazowieckie), Sejny i Suwałki oraz w gminach: Czyżew, Gołdap (Warmińsko-mazurskie), Małkinia Górna (Mazowieckie), Narewka, Nowogród, Siemiatycze, Suwałki, Szczuczyn i Zabłudów.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu