Duże spadki amerykańskich akcji

opublikowano: 17-03-2023, 22:01
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Amerykańskie akcje zanotowały podczas piątkowej sesji wyraźne spadki za sprawą pogłębiającego się kryzysu w sektorze bankowym oraz oznak zapowiadających pojawienie się recesji – podaje agencja Reuters.

fot. Bloomberg

W piątek indeks Dow Jones Industrial Average zaliczył spadek o 384,57 punktu, czyli 1,19 proc., docierając do poziomu 31 861,98, indeks S&P 500 stracił 43,64 punktu, czyli 1,10 proc., dochodząc do pułapu 3916,64, natomiast indeks Nasdaq Composite zanotował deprecjację o 86,76 punktu, czyli 0,74 proc., kończąc na poziomie 11 630,51.

Indeks S&P 500 zakończył sesję wyżej niż na zamknięciu z zeszłego piątku, natomiast indeksy Nasdaq oraz Dow Jones Industrial Average odnotowały tygodniowe spadki.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni indeksy S&P Banking i KBW Regional Banking poszły w dół odpowiednio o 4,6 proc. i 5,4 proc., co stanowi największe dwutygodniowe spadki od marca 2020 r.

Akcje First Republic Bank zaliczyły deprecjację o 32,8 proc. po tym, jak bank ogłosił, że zawiesza wypłatę dywidendy, co odwróciło czwartkowy wzrost, który został wywołany bezprecedensowym pakietem ratunkowym o wartości 30 mld USD od dużych instytucji finansowych.

Akcje Credit Suisse również zanotowały silny spadek, schodząc w dół o 6,9 proc.

Cena złota osiągnęła 11-miesięczne maksima. Wynika to z tego, iż kryzys bankowy w Stanach Zjednoczonych skierował większą liczbę inwestorów w kierunku „bezpiecznych przystani”.

Natomiast notowania ropy Brent doznały w ciągu tygodnia obniżki o prawie 12 proc., co jest największym tygodniowym spadkiem od grudnia. Z kolei cena ropy WTI zaliczyła deprecjację o 13 proc. od piątkowego zamknięcia, najmocniejszą od kwietnia ubiegłego roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ON, Reuters

Polecane