Duże wzrosty w pierwszej fazie notowań w USA

opublikowano: 03-01-2007, 16:12

Dopiero dzisiaj amerykańskie giełdy rozpoczęły nowy rok na parkietach. Przerwa najwidoczniej przysłużyła się inwestorom.

Dopiero dzisiaj amerykańskie giełdy rozpoczęły nowy rok na parkietach. Przerwa najwidoczniej przysłużyła się inwestorom.

Mimo ujemnego otwarcia w sektorze tradycyjnych blue chipów, szybko do kontrataku przeszedł popyt i w pierwszej fazie notowań mamy do czynienia z znacącymi wzrostami. Szczególnie na rynku spółek technologicznych, gdzie indeks Nasdaq ostro poszybował w górę.

Dobre nastroje w pierwszych minutach to zasługa między innymi spadku cen ropy. A to oznacza niższe koszty energii. Z drugiej strony na rynek dotarly jednak szacunki niezależnej firmy odnośnie spadku liczby miejsc pracy w grudniu. To znów pod znakiem zapytania stawia kondycję amerykańskiej gospodarki.

Pozytywnie na przebieg notowań wpływa komunikat Wal Mart Stores, największej sieci detalicznej na świecie. Szacuje ona wzrost grudniowych przychodów w sklepach działających na rynku od co najmniej roku na 1,6 proc. co jest nieco lepszą wartością od oczekiwanej wcześniej. Kurs akcji spółki zwyżkuje o blisko 4 proc.

Na wartości mocno zyskują również papiery innej spółki z branży handlowej Home Depot.

Słabo rozpoczął się natomiast rok dla internetowego detalisty, Amazon.com. Analitycy Citigroup obniżyli z trzymaj do sprzedaj rekomendacją dla walorów spółki.

WST

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Duże wzrosty w pierwszej fazie notowań w USA