Duży napływ środków do amerykańskich funduszy akcyjnych

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 22-10-2021, 15:24

W tygodniu do 20 października, amerykańskie fundusze akcyjne odnotowały największy od połowy września napływ środków. Zachętą okazały się lepsze niż oczekiwano zyski spółek, donosi Reuters.

fot. Bloomberg

Według danych opracowywanych przez firmę Lipper, należącą do grupy Thomson Reuters, inwestorzy kupili udziały w funduszach akcji o wartości netto 4,78 mld USD. Największym zainteresowaniem w skali tygodnia cieszyły się fundusze grupujące spółki technologiczne, do których napływ środków netto o wartości 1,37 mld USD był najwyższym od trzech miesięcy. Pozycja wicelidera rankingu przypadła segmentowi finansowemu z wynikiem na poziomie 1,06 mld USD, zaś ostatnie miejsce na „pudle” przypadło sektorowi producentów dóbr konsumenckich z 300 mln USD netto.

Popularne były też fundusze obligacje, które skusiły kapitał o wartości 6,5 mld USD netto. To największa kwota od siedmiu tygodni.

Inwestorzy zamykali natomiast pozycje w funduszach rynku pieniężnego, z których odpłynęły środki o wartości netto 4,41 mld USD. Był to czwarty z rzędu tydzień z ujemną zmianą ich wartości.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane