Duży popyt na akcje Budimexu

Dariusz Karolak
02-08-2001, 00:00

Duży popyt na akcje Budimexu

Od długiego czasu duży wolumen na Budimexie udaje się uzyskać tylko dzięki umówionym transakcjom “pakietowym”. Tak samo było wczoraj, gdy zanotowano wolumen największy od 6 VI. Od ponad pół roku BDX znajduje się w szerokim trendzie bocznym ograniczonym wartościami 22,5 i 16,3 Od 3 miesięcy oscylacje zawęziły się do strefy 20-17,1. Dobrymi wynikami Budimex nie może się pochwalić, ale jego inwestor branżowy, Ferrovial tak. Możliwe, że to wpłynęło na wyobraźnię inwestorów i większy popyt.

Najbardziej optymistyczne są perspektywy wynikające z kształtu kreślonego przez tygodniowy wskaźnik ruchu kierunkowego DI-, który niedwuznacznie sugeruje wyczerpywanie potencjału strony podażowej. Na razie nic nie zapowiada przełomu, chociaż nie wiadomo, czy inwestor nie skorzysta z okazji i nie spróbuje wycofać BDX z GPW.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Duży popyt na akcje Budimexu