Dwa miesiące na rozmowy z LNM

Marcin Goralewski
opublikowano: 10-05-2004, 00:00

Ropczyce dążą do wykupu menedżerskiego mimo nadal niejasnych warunków współpracy z IPS — głównym odbiorcą.

W ciągu dwóch miesięcy notowane na GPW Zakłady Magnezytowe Ropczyce chcą dojść do porozumienia z hinduskim LNM, inwestorem strategicznym Ispat Polska Stal (IPS — dawne Polskie Huty Stali), w sprawie dostaw materiałów ogniotrwałych.

— Prowadzimy rozmowy. Problem polega na tym, że LNM nie ma wypracowanej strategii działania na polskim rynku. Dlatego często zmienia zdanie. To, co było aktualne miesiąc temu, już nie jest — mówi Józef Siwiec, prezes Ropczyc.

IPS odbiera ponad 30 proc. rocznej produkcji Ropczyc. Wcześniej pojawiły się informacje, że LNM żąda od dostawców redukcji cen. To mogłoby niekorzystnie odbić się na kondycji spółki.

— Poczekajmy na zakończenie negocjacji — uspokaja Józef Siwiec.

Z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że spółce uda się wynegocjować korzystne warunki współpracy z IPS. Nie może być inaczej, gdy kadra zarządzająca przygotowuje się do wykupu akcji od skarbu państwa.

Niedawno informowaliśmy, powołując się na wypowiedzi przedstawicieli biura prasowego ministerstwa skarbu, że spółka pracownicza ZM Inwest wynegocjowała już warunki zakupu ponad 22-proc. pakietu akcji Ropczyc. Podpisanie umowy miało być sprawą czysto formalną.

Jeśli dojdzie do transakcji, której wartość można szacować na 15 mln zł, to kontrolę nad spółką będzie sprawował zarząd i nie ujawnieni z nazwy inwestorzy finansowi, którzy odkupili akcje od narodowych funduszy inwestycyjnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Goralewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Dwa miesiące na rozmowy z LNM