Dwa razy "kupuj" dla spółek z branży meblarskiej

opublikowano: 13-06-2018, 12:43
aktualizacja: 13-06-2018, 12:47

Michal Sopiel, analityk BZ WBK, w raporcie z 7 czerwca podtrzymał rekomendacje "kupuj" dla akcji Forte i Grupy Pfleiderer.

Cena docelowa akcji pierwszej z firm została wyznaczona na 59,7 zł, drugiej - na 44,1 zł.

- Sądzimy, że obie spółki skorzystają na sprzyjającym środowisku biznesowym i w związku z tym wygenerują kolejne wzrosty wolumenów r/r. Spółka Forte powinna jednak odnotować stosunkowo lepszą dynamikę dzięki swojej niedawno zoptymalizowanej ofercie produktów i w rezultacie większej produkcji (efekty zmian staną się zapewne widoczne już w II kw. 2018 r.). Zarówno Forte, jak i PFL Group mają potencjał poprawy marż r/r z uwagi na zróżnicowane czynniki. Spodziewamy się, że Forte wykorzysta   większą wydajność operacyjną i  integrację pionową po uruchomieniu własnej fabryki płyt. PFL Group powinna z drugiej strony wreszcie zacząć korzystać z ciągle silnego trendu wzrostowego cen płyt i stopniowego dostosowywania cen produktów do zmienionej struktury kosztów (proces ten rozpoczęto w II poł. 2017 r.). Wprowadzenie nowej kolekcji powinno dodatkowo wzmacniać ten proces - napisał analityk w uzasadnieniu raportu, wydanego 7 czerwca o godz. 8:18.

Artykuł jest skrótem raportu, dostępnego w załączniku.

 Forte_PFL_Group_Update_07.06.18 PL

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy