Dwa w jednym na Górnym Śląsku

MBE
opublikowano: 18-08-2011, 00:00

Górnośląski Park Przemysłowy buduje park technologiczny. Rekrutacja przedsiębiorstw już ruszyła.

Górnośląski Park Przemysłowy buduje park technologiczny. Rekrutacja przedsiębiorstw już ruszyła.

Park technologiczny obok parku przemysłowego? Taką wizję realizuje spółka Górnośląski Park Przemysłowy (GPP) należąca do trzech funduszy inwestycyjnych (Silesia House, Galicja oraz Penton 1), osób prywatnych i Górnośląskiej Agencji Przekształceń Przedsiębiorstw. Trzy lata temu na terenach poprzemysłowych, po zlikwidowanym państwowym przedsiębiorstwie Huta Silesia, GPP wybudował halę produkcyjno-magazynową. Dziś działa w niej około 15 firm, m.in. spedycyjnych, dystrybucyjnych i produkcyjnych. Sześć przedsiębiorstw korzysta natomiast z usługi wirtualnego biura.

Dla przedsiębiorców zainteresowanych utworzeniem lub przeniesieniem do Katowic swoich oddziałów spółka będzie miała już wkrótce kolejną ofertę. Właśnie ogłosiła przetarg na drugi etap budowy budynku biurowo-administracyjnego, który będzie stanowił trzon parku technologicznego. Obiekt będzie przeznaczony przede wszystkim dla firm z sektora BPO (centra outsourcingu procesów biznesowych) i SSC (centra usług wspólnych), ale również dla przedsiębiorstw z sektora małych i średnich firm.

— Część prac została już wykonana. Budynek jest obecnie w stanie surowym. Teraz ruszamy z kolejnym etapem inwestycji. W przyszłości zamierzamy wybudować jeszcze trzy takie obiekty. Każdy z nich będzie miał około 8,5 tys. mkw, osiem kondygnacji, w tym garaż podziemny. Zważywszy, że teren inwestycyjny objęty jest Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną, firmy, które zechcą ulokować działalność w jednym z czterech budynków, będą mogły się starać o uzyskanie korzyści finansowych — informuje Bartłomiej Leśniowski, dyrektor finansowy Górnośląskiego Parku Przemysłowego.

GPP prowadzi już rozmowy z przedsiębiorcami zainteresowanymi wynajęciem powierzchni biurowej.

— Szukamy najemców na budynek, który jest w trakcie budowy. W II i III kwartale tego roku dostawaliśmy wiele zapytań odnoszących się do pierwszej inwestycji, która zakończy się w II kwartale 2012 r. Odbieramy również sygnały zainteresowania od firm, dla których powierzchnia w pierwszym budynku może być niewystarczająca. Jeżeli firmy te zdecydują się na działalność w naszym parku, budowę kolejnych budynków rozpoczniemy już w III kwartale 2012 r. — zapowiada dyrektor Leśniowski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBE

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Dwa w jednym na Górnym Śląsku