Dwaj akcjonariusze żądają emisji RPIS

Wojciech Twardziak
30-08-2001, 00:00

Dwaj akcjonariusze żądają emisji RPIS

20 września 2001 r. odbędzie się nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy Rzeszowskiego Przedsiębiorstwa Instalacji Sanitarnych. Porządek obrad przewiduje podjęcie uchwały o podniesieniu kapitału o 100 proc. — z 0,345 do 0,690 mln zł. O jej przyjęcie zabiegają dwaj główni akcjonariusze RPIS — Budpol i Gajres. Obie firmy dysponują 58-proc. pakietem walorów.

— Podjęcie uchwały może zablokować Skarb Państwa — mówi jeden z akcjonariuszy.

Do jej podjęcia potrzeba 75 proc. głosów akcjonariuszy plus 1. Tymczasem SP dysponuje 25-proc. pakietem. Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że SP zgodzi się na emisję akcji tylko w przypadku zagwarantowania dotychczasowego wpływu na spółkę. MSP nie chce się na ten temat wypowiadać.

— Jeśli uda nam się podnieść kapitały RPIS, to środki przeznaczymy na wypełnienie luki finansowej, która powstała w wyniku opóźnień płatności naszych kontrahentów za realizowane przedsięwzięcia budżetowe — mówi Andrzej Zaborowski, prezes firmy.

RPIS w 2000 roku osiągnął obrót wysokości 16 mln zł i miał 1,2 mln zł straty netto. Sytuacja po półroczu nie poprawiła się, ale spółka nie chce udzielić informacji na ten temat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wojciech Twardziak

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Dwaj akcjonariusze żądają emisji RPIS