Dwanaście szans na zysk

opublikowano: 12-05-2015, 00:00

Bank ING do 22 maja przyjmuje zapisy na lokatę inwestycyjną, od której odsetki zależą od notowań kursu euro do złotego.

0,34 proc. - Tyle odsetek doliczone zostanie do lokaty za każdy odczyt kursu EUR/PLN, który znajdzie się w przedziale o szerokości 8-12 groszy.W grudniu 2014 r. złoty gwałtownie stracił na wartości do euro, by od Nowego Roku wyraźnie zyskiwać. Wcześniej przez wiele miesięcy w notowaniach EUR/ PLN była flauta, ale dla naszej waluty to raczej stan wyjątkowy niż norma.

Bank ING przekonuje jednak do lokaty, która przyniesie zysk tym większy, im częściej notowania euro do złotego w określonych dniach będą znajdować się w przedziale o szerokościod ośmiu do dwunastu groszy — ile dokładnie, podane zostanie w dniu rozpoczęcia lokaty, czyli 26 maja. Dolną granicą przedziału będzie kurs w tym dniu, górną — 8-12 groszy więcej.

Notowania będą sprawdzane mniej więcej co miesiąc, a każdy odczyt, w którym kurs znajdzie się w wymaganym przedziale, to 0,34 proc. odsetek. Ponieważ odczytów będzie 12, to maksymalny zysk z lokaty wyniesie 4,08 proc. (pomniejszone oczywiście o podatek od zysków kapitałowych). Kapitał na lokacie jest gwarantowany, a minimalna wpłata to 1 tys. zł.

Do dnia startu lokaty zdeponowane na niej pieniądze będą oprocentowane w wysokości 1,2 proc. w skali roku. Rezygnacja do 30 listopada tego roku będzie się wiązać z koniecznością poniesienia opłaty w wysokości 1,8 proc. Po tym terminie będzie to 0,9 proc. Najlepsze na rynku standardowe lokaty 12-miesięczne oferują niespełna 2 proc. odsetek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu