Dwie firmy wchodzą do pomorskiej strefy

TM
opublikowano: 23-04-2010, 00:00

Matelbark i Baumat zdecydowały się na inwestycje w Bydgoskim Parku Przemysłowym.

Matelbark i Baumat zdecydowały się na inwestycje w Bydgoskim Parku Przemysłowym.

Niemal 50 miejsc pracy oraz 33 mln zł nakładów — to deklaracje dwóch firm, które zdecydowały się na inwestycje w województwie kujawsko-pomorskim. Wczoraj wręczono im pozwolenia na działalność w specjalnej strefie ekonomicznej. Metalbark, który zajmuje się produkcją konstrukcji stalowych, postawi halę magazynowo-produkcyjną oraz biurowiec. Co ciekawe, firma zamierza wykorzystać również bunkier dawnej fabryki nitrogliceryny, który zaadaptowany zostanie na magazyn. Inwestycje Metalbarku wyniosą 22 mln zł i zaowocują stworzeniem 40 etatów. Mniejsze nakłady poniesie Baumat, który produkuje elementy prefabrykowane z betonu. Zadeklarował inwestycje na poziomie 11 mln zł i zatrudnienie 8 osób. Wzniesie na terenie parku halę produkcyjną.

Inwestycje będzie realizować też bydgoski park. Za niemal 38 mln zł powstanie 7 km dróg. Najtańszą ofertę w przetargu złożył Strabag.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TM

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu