Dwie rekomendacje od mBanku

Analitycy mBanku wydali rekomendację "trzymaj" dla akcji Ciechu. Cena docelowa to 60,6 zł. Rekomendacja dla Orange Polska brzmi natomiast "kupuj" z ceną docelową 7 zł.

Zdaniem Jakuba Szkopka, autora raportu o Ciechu, największym wyzwaniem dla spółki w 2017 r. są rosnące ceny surowców energetycznych oraz podaż sody z nowych instalacji. 

Są jednak także pozytywy - wyceny spółki broni zdaniem analityka wysoka dywidenda, choć w przypadku przejęcia należałoby się liczyć ze spadkiem wypłaty z zysku w kolejnych latach.

W przypadku Orange Paweł Szpigiel, analityk mBanku, zwraca uwagą na to, że rynek pomija dwie istotne kwestie - pozytywny wpływ sieci FTTH na EBITDA w kolejnych latach oraz spadek CAPEX na nową sieć po 2018 r. 

"W naszym scenariuszu bazowym przyjmujemy podłączenie 3,5 mln gospodarstw do stacjonarnej sieci światłowodowej do końca 2018 r. oraz wzrost wskaźnika penetracji do 25% w ciągu 5 lat. Spodziewamy się, że nowa sieć przyniesie ok. 200 mln obrotów w 2018 r. i wzrosty wyników telekomu w kolejnych latach. Po okresie intensywnego CAPEXu na nową sieć, tj. po 2018 r., przyjmujemy nakłady na poziomie 1,5 mld i FCF po odsetkach rzędu 1,2 mld PLN, co implikuje FCFYield=17,5%. W ten sposób telekom może powrócić do wypłaty 0,50 PLN dywidendy" - uważa Paweł Szpigiel.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje / Dwie rekomendacje od mBanku