Dwie sesje zredukowały wartość FANG o 200 mld USD

opublikowano: 30-10-2018, 06:39

Facebook, Amazon.com, Netflix i Alphabet, właściciel Google, staniały wyraźnie przez ostatnie dwie sesje, donosi Reuters.

Akcje grupy amerykańskich technologicznych blue chipów, znanych pod skrótem FANG, były przez ostatnie lata najchętniej kupowane przez inwestorów. Zmiana nastrojów rynkowych w ostatnim czasie spowodowała ich zwiększoną podaż. Wartość rynkowa Facebooka, Amazon.com, Netflixa i Alphabet spada w październiku od 14 do 24 proc. Tylko przez ostatnie dwie sesje ich kapitalizacja zmalała o 200 mld USD.

FANG
fot. Bloomberg

Wartość Amazon.com, największego na świecie detalisty internetowego, spadła o 14 proc. od publikacji kwartalnych wyników w czwartek po sesji, które wywołały rozczarowanie. To największa przecena akcji spółki od 2014 roku.

Wtorek może być ważny dla spółek FANG. Po dzisiejszej sesji kwartalne wyniki publikuje Facebook. Rynek oczekuje wzrostu przychodów o 33 proc., najmniejszego od wejścia spółki na giełdę w 2012 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane