Dwie wieże zastąpią Uniwersam

  • Małgorzata Ciechanowska
opublikowano: 21-05-2013, 00:00

Po kilku latach oczekiwania Uniwersam na warszawskim Grochowie idzie do rozbiórki.

W miejscu sklepu, który w latach PRL-u stanowił luksusową galerię handlową, staną dwa wieżowce z mieszkaniami i galerią. O jego zburzeniu Warszawska Spółdzielnia Spożywców Społem Praga-Południe, właściciel obiektu, myślała już od 2009 r. Wtedy plany zagospodarowania działki miała firma Dom Development, która jednak wycofała się. Miesiąc temu spółdzielnia podpisała umowę z nowym partnerem — firmą Dantex. Spółka zamierza wybudować w miejscu Uniwersamu dwa 16-piętrowe wieżowce mieszkaniowe połączone 8-kondygnacyjnym podium.

— Koncepcja przypomina nieco tę z Placu Unii Lubelskiej, z tym że u nas zamiast biurowców znajdzie się około 400 mieszkań. Na parterze i 1. piętrze zaplanowaliśmy nowoczesną galerię handlową o powierzchni około 12 tys. mkw. — zapowiada Marek Roefler, prezes firmy Dantex.

Zapewnione miejsce w nowym obiekcie ma już sklep Społem, który jest największym najemcą w obecnym Uniwersamie. Część drugiego i trzeciego piętra i jedną podziemna kondygnację zajmie parking na 770 samochodów. Na razie nie wiadomo, kiedy ruszą prace rozbiórkowe.

— Opracowujemy koncepcję z architektami z pracowni FS&PArcus. Kiedy ten etap się zakończy, czeka nas przeprawa z uzyskiwaniem pozwoleń, co może potrwać nawet 1,5 roku — przewiduje Marek Roefler.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Ciechanowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy