Dwieście osiem mieszkań na wiosnę

Agnieszka Janas
opublikowano: 01-08-2006, 00:00

Wrocław dba o zrównoważony rozwój. W ślad za inwestycjami komercyjnymi powstają nowoczesne osiedla.

W poniedziałek w stolicy Dolnego Śląska wmurowano akt erekcyjny pod budowę kompleksu usługowo-mieszkalnego Legnicka-Park Popowice. Inwestor, Wica Invest, planuje oddanie go do użytku wiosną 2007 r. Generalnym wykonawcą jest Energomontaż-Południe z Katowic. Wartość inwestycji szacowana jest na 80 mln zł. Jej finansowanie w całości zapewnił bank PKO BP.

W dwóch niezależnych budynkach od ulicy Legnickiej, na łącznej powierzchni 6,6 tys. mkw., powstaną lokale handlowe i biura. W głębi kompleksu znajdą się dwa budynki mieszkalne, połączone szklaną kurtyną. W części mieszkalnej zaprojektowano 208 mieszkań o powierzchni od 49 do 72 mkw. oraz cztery 100-metrowe apartamenty z zimowymi ogrodami i tarasami na ostatnim piętrze. Wewnątrz budynków przewidziano patia. Całość uzupełnią lokale usługowo-handlowe, znajdujące się na parterze budynków mieszkalnych (o łącznej powierzchni blisko 1,8 tys. mkw.) oraz dwupoziomowy podziemny parking dla lokatorów kompleksu Legnicka-Park Popowice i klientów, odwiedzających biurowce. Kompleks znajduje się 3 km od Rynku, u zbiegu ulic Rysiej i Legnickiej — trzypasmowej arterii łączącej centrum miasta z obwodnicą śródmiejską i przyszłą obwodnicą autostradową. Dogodne połączenie komunikacyjne z centrum miasta, bliskość terenów zielonych i spacerowych parku Zachodniego w połączeniu z dobrze rozwiniętą infrastrukturą osiedla Popowice (szkoły, kościół, przychodnie lekarskie, apteki, sklepy) czynią tę lokalizację przyjazną dla mieszkańców. Dodatkowym atutem jest także powstające w pobliżu centrum rozrywki i handlu Galeria Legnicka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Janas

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu