Dwóch chętnych do likwidacji Swarzędza

KSA
opublikowano: 08-06-2010, 00:00

Dziś akcjonariusze meblowej wybiorą nowego likwidatora. Chętny jest Sovereign Capital i prawnik Paweł Cioban.

Dziś akcjonariusze meblowej wybiorą nowego likwidatora. Chętny jest Sovereign Capital i prawnik Paweł Cioban.

Przed kilkoma dniami Sovereign Capital zdecydował się zrobić jeszcze jedno podejście do likwidowanego Swarzędza. Zaproponował na stanowisko likwidatora swojego prezesa — Roberta Jędrzejowskiego. Nieoczekiwanie na dzień przed walnym, które ma wybrać likwidatora, pojawił się kontrkandydat. To zaledwie 27-letni prawnik Paweł Cioban z Kancelarii Radców Prawnych i Adwokatów Nowakowski i Wspólnicy.

— Byłem odpowiedzialny za prowadzenie spraw Swarzędza z ramienia kancelarii obsługującej spółkę i dzięki temu doskonale znam jej sytuację i problemy. Zaproponowanie mojej kandydatury na stanowisko likwidatora to też pewien obowiązek wobec mojego klienta — tłumaczy Paweł Cioban.

Znaleźć likwidatora nie jest bowiem, jego zdaniem, łatwo.

— Jest kandydatura prezesa Sovereign Capital, ale chcieliśmy dać akcjonariuszom alternatywę — mówi Paweł Cioban.

Decyzja powinna zapaść dziś. Prezes Sovereign Capital zapowiada, że jeśli zostanie wybrany — doprowadzi do szybkiego wygaszenia działalności spółki związanej z produkcją i sprzedażą mebli i zmiany wniosku o upadłość z likwidacyjnej na układową, a następnie zaproponuje wierzycielom zamianę długów na akcje. Tak "przygotowany" Swarzędz może posłużyć innemu podmiotowi do wejścia na GPW, jak niedawno Śrubex (dziś Alterco).

Z kolei Paweł Cioban deklaruje gotowość niezwłocznego podjęcia rozmów z Sovereign Capital i rozważenie złożonej przez spółkę propozycji (wprowadzenie Pekabeksu na giełdę w miejsce Swarzędza). Tyle że tym niekoniecznie zainteresowana jest doradczo-inwestycyjna firma. Robert Jędrzejowski wyraźnie podkreślał, że jakiekolwiek scenariusze przekształcenia Swarzędza są możliwe, ale tylko jeśli szef Sovereign Capital zostanie likwidatorem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Dwóch chętnych do likwidacji Swarzędza