Dwóch wiceministrów finansów złożyło rezygnacje

MOSTOSTAL ZABRZE HOLDING S.A.
opublikowano: 03-07-2002, 17:11

WARSZAWA (Reuters) - Po dymisji ministra finansów Marka Belki rezygnacje z pełnionych funkcji złożyło dwóch wiceministrów finansów Jacek Bartkiewicz oraz Andrzej Raczko, poinformował resort finansów.

We wtorek Belka niespodziewanie ogłosił, że rezygnuje ze stanowiska. Odejście nastąpiło w trakcie dyskusji na temat przyszłorocznego budżetu i wywołało obawy, czy rząd zdoła utrzymać w ryzach wydatki państwa.

"W związku z pojawiającymi się informacjami o dymisjach wiceministrów finansów uprzejmie informujemy, że podsekretarze stanu w Ministerstwie Finansów Jacek Bartkiewicz i Andrzej Raczko złożyli rezygnacje, oddając się do dyspozycji premiera" - podał resort.

"Ponadto informujemy, że wszyscy członkowie kierownictwa resortu wykonują swe dotychczasowe obowiązki" - podano.

Na razie nie podano, kto zastąpi na stanowisku Belkę, ale premier Leszek Miller powiedział, że do końca tego tygodnia podejmie decyzję, kto zostanie nowym ministrem finansów.

Prasa publikuje listę potencjalnych kandydatów. Jest na niej minister pracy Jerzy Hausner, szef kancelarii premiera Marek Wagner, były minister finansów Grzegorz Kołodko oraz doradca ekonomiczny premiera Andrzej Sopoćko.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MOSTOSTAL ZABRZE HOLDING S.A.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Dwóch wiceministrów finansów złożyło rezygnacje