Dwoje topowych menedżerów Morgan Stanley odchodzi przez niewłaściwą komunikację

opublikowano: 20-10-2020, 14:16

Szefowie komórki Morgan Stanley działającej na rynku towarowym musiało odejść, bo korzystali z nieautoryzowanych środków komunikacji, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg.

Ze stanowisk odeszli Nancy King, szefowa globalnego rynku towarowego w banku oraz Jay Rubenstein, szef handlu na rynkach towarowych, twierdzą źródła agencji.

Amerykański bank inwestycyjny jest jednym z największych dilerów rynku towarowego na Wall Street wraz z Goldman Sachs, JP Morgan i Citigroup.

King i Rubenstein musieli odejść, bo bank odkrył, że korzystali z nieautoryzowanych elektronicznych środków komunikacji. Nie popełnili żadnego wykroczenia oprócz tego, że korzystanie z nieautoryzowanych urządzeń jest wbrew zasadom Morgan Stanley, twierdzą informatorzy Bloomberga.

King pracowała w Morgan Stanley od 34 lat i była pierwszą kobietą zajmującą tak wysokie stanowisko w branży. Rubenstein, który zaczął pracować dla banku 13 lat temu, był wskazywany jako jej prawdopodobny następca.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane