Czytasz dzięki

Dworczyk: zasadnicze elementy "tarczy finansowej" nie wymagają zmian legislacyjnych

  • PAP
opublikowano: 10-04-2020, 08:40

Zasadnicze elementy tego rozwinięcia tzw tarczy antykryzysowej, jakim jest "tarcza finansowa" nie wymagają zmian legislacyjnych; mamy nadzieję, że mechanizm wsparcia firm ruszy już po świętach, mówił w piątek w TVN24 szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera
Zobacz więcej

Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera fot. Krystian Maj/FORUM

W środę przedstawiona została "tarcza finansowa", czyli propozycje, które mają pomóc firmom w okresie kryzysu spowodowanego epidemią koronawirusa. Wartość pomocy finansowej, która ma trafić bezpośrednio do firm, ma wynieść ponad 100 mld zł.

Dworczyk pytany, kiedy "tarcza finansowa" będzie przekuta w projekty ustaw, odpowiedział, że za realizację tej "tarczy" będzie odpowiadał Polski Fundusz Rozwoju.

"Zasadnicze elementy tego etapu czy tego rozwinięcia tarczy antykryzysowej nie wymagają zmian legislacyjnych" - mówił szef KPRM.

"Już w kwietniu przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o te subwencje, które będą w części mogły być umarzane w zależności od tego, czy to jest mała, średnia czy duża firma, to ta droga będzie nieco inna, ale wspólne będzie jedno - że procedury będą maksymalnie uproszczone" - dodał Dworczyk.

Szef KPRM poinformował, że mniejsi przedsiębiorcy będą mogli zwracać się o pomoc bezpośrednio do banków współpracujących z PFR, a duże firmy muszą to zrobić za pośrednictwem PFR. Dodał, że cała procedura będzie zinformatyzowana, a formularze można wypełniać on-line. Wszelkie informacje na temat tych subwencji - jak zaznaczył Dworczyk - znajdują się na stronie internetowej PFR.

"Mamy nadzieję, że wkrótce po świętach ten mechanizm już ruszy" - dodał.

Dworczyk podkreślał, że cały mechanizm wsparcia z "tarczy antykryzysowej" wyniesie łącznie ponad 300 mld zł.

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane