DWS TFI: Korekta jeszcze potrwa

ANALIZY ONLINE
opublikowano: 03-02-2010, 00:00

Pomimo dobrego początku, styczeń nie okazał się specjalnie łaskawy dla posiadaczy akcji. W drugiej połowie miesiąca główne indeksy światowe rozpoczęły korektę, która zaczęła przybierać dość niepokojące rozmiary. Również jej przebieg może sugerować wejście rynku akcji w najbliższych miesiącach w długo oczekiwaną korektę 10-miesięcznych wzrostów.

Według zarządzających z DWS TFI, jej charakter może być podobny do spadkowej fazy rynku w 2004 roku, kiedy to przy bardzo dobrych nastrojach wśród inwestorów indeksy rozpoczęły 7-miesięczną przerwę w hossie. Ten "odpoczynek" od wzrostów był na tyle długi, że spowodował wzrost niepewności wśród inwestorów, ale nie tak drastyczny, żeby przekreślić pozytywną perspektywę dla akcji w kolejnych latach.

Teoretycznie możliwy jest jeszcze scenariusz bardziej optymistyczny, w którym porównanie ostatnich spadków i wybicia z linii trendu wraz z przejściem w dół przez 50-sesyjną średnią do zachowania rynków akcji w listopadzie 2009 roku pozwala wysnuć wniosek o rychłym zakończeniu korekty i ustanowieniu nowych szczytów na indeksach w ciągu kilku tygodni.

Specjaliści z DWS TFI uważają jednak, że bardziej prawdopodobne jest wejście rynku w dłuższą i nieco mocniejszą korektę, niż wszystkie dotychczasowe fale spadkowe od marca 2009 roku. W związku z tym

główny indeks amerykańskiej

giełdy powinien poruszać się w najbliższych miesiącach między 1000-1100 pkt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANALIZY ONLINE

Polecane