Dynamiczne firmy podbijają także giełdę

Wojciech Kowalczuk
opublikowano: 10-12-2003, 00:00

Moda na wszelkiego rodzaju rankingi nie słabnie. Przyzwyczailiśmy się do publikowanych hurtowo list firm najbogatszych, najbardziej wartościowych lub zyskownych. Efekt — w gabinetach prezesów mniej więcej 500 największych krajowych przedsiębiorstw, półki uginają się od pamiątkowych statuetek, a na ścianach brakuje miejsca na dyplomy.

Tymczasem ponad 2 miliony mniejszych przedsiębiorstw, w wielu przypadkach stworzonych od podstaw i wytrwale budujących rynkową pozycję, mimo regularnego zwiększania swoich przychodów i zysków, uczciwego płacenia podatków i przestrzegania zasad etyki biznesowej nieczęsto może pochwalić się swoimi osiągnięciami. To właśnie z myślą o nich od czterech lat redakcja „PB” przygotowuje ranking dynamicznie rozwijających się małych i średnich firm Gazele Biznesu.

W tegorocznym wydaniu naszej listy (wyniki opublikowaliśmy w poniedziałek) znalazły się aż 1402 podmioty, czyli prawie dwa razy więcej niż przed rokiem. Już dzisiaj w Krakowie odbędzie się pierwsza z 10 organizowanych przez naszą redakcję gal, na której spotkają się Gazele z województw małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Oprócz promowania firm spotkania te służą pogłębianiu wiedzy ich menedżerów.

Bardzo się cieszymy, że coraz więcej Gazel trafia także na parkiet. Wczoraj z dużym sukcesem na GPW zadebiutowała firma Redan, która w naszym rankingu jest najwyżej notowaną Gazelą giełdową. Takie wydarzenia cieszą tym bardziej, że Gazele z racji swoich niewielkich rozmiarów są firmami bardzo wrażliwymi na wahania koniunktury. Na szczęście istnieje też grupa firm, które rozwijają się tak dynamicznie, że po kilku latach stają się po prostu za duże, aby trafić na naszą listę. Tego życzymy również łódzkiemu dystrybutorowi odzieży.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wojciech Kowalczuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Dynamiczne firmy podbijają także giełdę