Dynamiczne wzrosty na Wall Street

JO
opublikowano: 13-10-2008, 16:05

Amerykańskie giełdy dynamicznie odbijają, po ostatnich ośmiu z rzędu spadkowych sesjach. Plusowe otwarcie rynku kasowego zapowiadały mocno rosnące kontrakty terminowe na indeksy.

Inwestorzy wykazują nieco więcej optymizmu po tym jak administracja Busha oraz rządy europejskich państw strefy euro zapowiedziały skoordynowaną akcję pomocy pogrążonym w kryzysie instytucjom finansowym. Dodatkowo Departament Skarbu oświadczył, że zamierza kupować akcje amerykańskich banków.

Odbicia można się było spodziewać, po tym jak średnia przemysłowa DJ straciła około 2,4 tys. pkt. przez ostatnie osiem sesji. Ale rajd na północ, rozpoczęty w pierwszych minutach dzisiejszej sesji nie oznacza, że to koniec gwałtownych zmienności indeksów.

Przed dzisiejszą sesją na Wall Street stało się jasne, że Morgan Stanley będzie systematycznie sprzedawał część swoich udziałów. Jeszcze w niedzielę, szybką pomoc dla amerykańskiego banku postulował znany inwestor George Soros. Na papiery Morgan Stanley skusił się największy japoński bank notowany na giełdzie, Mitsubishi UFJ Financial Group, który nabył 21 proc. zamiennych uprzywilejowanych akcji za 7,8 mld dolarów oraz niezamiennych za 1,2 mld dolarów.

O godz. 15:55 najmocniej w górę szedł piątkowy zwycięzca, technologiczny Nasdaq, idąc w górę o 4,42 proc.. Tuż za nim znajdował się S&P500, rosnąc o 4,08 proc. Stawkę zamykała średnia przemysłowa DJ, która zyskiwała niespełna 4 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: JO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Dynamiczne wzrosty na Wall Street