Dyrektor Aerofłotu zatrzymany pod zarzutem szpiegostwa

ARŻ, Reuters
opublikowano: 13-11-2020, 12:43

Rosyjskie służby bezpieczeństwa zatrzymały londyńskiego dyrektora Aerofłotu pod zarzutem przekazania tajemnic państwowych Wielkiej Brytanii, pisze Reuters powołując się na doniesienia rosyjskich mediów.

Samolot rosyjskich linii lotniczych Aerofłot
Samolot rosyjskich linii lotniczych Aerofłot
Khusen Rustamov/Pixabay

Agencje informacyjne TASS i RIA Nowosti ujawniły, że zatrzymany nazywa się Dmitrij Fedotkin. Menedżer zaprzecza popełnieniu zarzucanych mu czynów.

Według informacji zawartych w profilu mężczyzny na portalu LinkedIn, dyrektorem brytyjskiego oddziału Aerofłotu jest on od niemal pięciu lat. Wcześniej pracował w centrali przewoźnika.

Rosyjskie źródła sugerują, że Dmitrij Fedotkin przekazywał informacje dotyczące sytuacji społecznej i politycznej Rosji brytyjskiemu wywiadowi MI6, ale nie miał dostępu do tajemnic państwowych związanych z przemysłem lotniczym.

Dyrektorowi Aerofłotu, w wypadku skazania za zdradę stanu, może grozić do 20 lat więzienia. Linia lotnicza na razie nie komentuje sprawy twierdząc, że nie ma na ten temat informacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane