Dyrektorka radomskiego liceum ukradła telewizor?

DI, PAP
opublikowano: 16-05-2011, 11:41

Niby wszystkich obowiązują te same standardy moralne i prawne. Od nauczycieli jednak wymaga się więcej, o czym świadczą emocje, jakie wzbudzają zarzuty postawione dyrektorce jednej ze szkół w Radomiu.

Zarzuty przywłaszczenia telewizora i 20 tys. zł postawiła policja dyrektorce jednego z renomowanych radomskich liceów ogólnokształcących - poinformowała Justyna Leszczyńska z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Dyrektorka III LO im. Dionizego Czachowskiego w Radomiu została już przesłuchana na komendzie i zwolniona do domu. Policjanci przeszukali także jej mieszkanie.

Dyrektorce liceum postawiono dwa zarzuty przywłaszczenia mienia.
Dyrektorce liceum postawiono dwa zarzuty przywłaszczenia mienia.
None
None

Dyrektorce postawiono dwa zarzuty przywłaszczenia mienia. - Chodzi o telewizor, który wygrał w konkursie jeden z uczniów szkoły. Telewizor początkowo znajdował się w szkole, a po jakimś czasie dyrektorka zabrała go do swojego domu - wyjaśniła Leszczyńska. Drugi zarzut dotyczy w sumie 20 tys. zł, przekazywanych szkole w ratach w latach 2006-2009 przez firmę ubezpieczeniową, w której ubezpieczeni byli uczniowie liceum. Gotówką miała dysponować Rada Rodziców, która jednak pieniędzy nie otrzymała.

Leszczyńska poinformowała, że policja prowadzi dalsze czynności związane z wyjaśnieniem sprawy. Dodała, że przesłuchiwani są inni pracownicy szkoły. Sprawa ma związek z nieprawidłowościami finansowymi, które wykazała kontrola radomskiego magistratu. Chodziło m.in. o niezgodny z prawem podział pieniędzy z funduszu socjalnego na wycieczki grupy nauczycieli do Egiptu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane