Dyson pracuje nad oczyszczaczem do noszenia

ŁO, Bloomberg
opublikowano: 15-11-2018, 13:26

Producent odkurzaczy i suszarek do rąk ma pomysł na oczyszczacz powietrza dla mieszkańców dużych i zanieczyszczonych miast.

- Firma z Wielkiej Brytanii złożyła w tym roku patenty na „oczyszczacz powietrza do noszenia" - informuje agencja Bloomberg.  

Zobacz więcej

Smog w Warszawie

Artur Widak/NurPhoto via ZUMA Press/FORUM

Informatorzy agencji twierdzą, że gadżet ma przypominać słuchawki i taka mogłaby też być jego druga funkcja. Podstawową jest oczywiście oczyszczanie powietrza.  

Oczyszczacze powietrza stojące na podłodze cieszą się sporą popularnością w Azji. Na rynku dostępne są też wersje, które można nosić na szyi. To oferta dla osób, które mieszkają na terenach z dużym zanieczyszczeniem powietrza.

Chodzi głównie o Chiny, ale ze smogiem spory problem ma na przykład Polska. Zanieczyszczenie powietrza w Krakowie, Warszawie i wielu śląskich miastach często kilkukrotnie przekracza dopuszczalne normy.

Bloomberg przypomina, że Dyson składa dużą liczbę patentów na produkty, które niekoniecznie trafiają do produkcji. W 2009 r. firma złożyła wniosek dotyczący wyciskarki do soków, która jeszcze nie pojawiła się jako produkt końcowy. 

Jednym z najnowszych pomysłów Dysona jest stworzenie elektrycznego samochodu. Fabryka takich pojazdów będzie zlokalizowana w Singapurze.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy