Dyson wygrał sądową batalię o rzetelne informacje o odkurzaczach

opublikowano: 08-11-2018, 11:25

Unijny Sąd Pierwszej Instancji przyznał rację brytyjskiej spółce Dyson, która przekonywała, że dotychczasowe testy odkurzaczy nie pokazują ich rzeczywistej skuteczności, pisze Press Association.

Dyson wskazywał, że odkurzacze są testowane kiedy są puste. To nie odzwierciedla warunków ich użytkowania. Dlatego wyniki takich testów są nierzetelne. Brytyjski producent bezworkowych odkurzaczy wskazywał, że urządzenia wyposażone w filtry i worki zatykają się podczas normalnej pracy i klient, który kupił je jako urządzenie klasy A w rzeczywistości w domowym użytkowaniu korzysta z urządzeń klasy G.

[FOT. BLOOMBERG]

Sąd Pierwszej Instancji przyznał spółce rację i zapowiedział anulowanie regulacji dotyczących oznaczenia efektywności energetycznej odkurzaczy. Zmiany nastąpią jednak dopiero za minimum dwa miesiące i 10 dni, co wiąże się z możliwością odwołania od wyroku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Press Association

Polecane