Dystrybutorzy prepaid nie chcą zdrapek

Katarzyna Latek
opublikowano: 25-02-2010, 00:00

Już nie tylko Kolporter wszedł w spór z Erą. Według dystrybutorów, nie działa aż 80 proc. terminali z doładowaniami.

Już nie tylko Kolporter wszedł w spór z Erą. Według dystrybutorów, nie działa aż 80 proc. terminali z doładowaniami.

Polska Telefonia Cyfrowa zaproponowała sprzedawcom Heyah i Tak Tak sięgającą kilkudziesięciu procent obniżkę marż. Firmy nie chcą się zgodzić i odmówiły podpisywania umów. W spór włączyło się Forum Dystrybutorów Prepaid, powołane w zeszłym roku przy okazji podobnego sporu z Polkomtelem. Według forum, aż 80 proc. terminali, doładowujących konta, nie działa z powodu braku umów z Erą. Do niedawna do takiej sytuacji przyznawał się tylko Kolporter. Z naszych informacji wynika jednak, że kont nie doładowuje także Ruch, Mennica, Lekkerland, Grupa Lew i kilku innych.

— Od lat marże na doładowania nie były zmieniane i w znacznym stopniu odbiega ją od średnich rynkowych na świecie — argumentował w "PB" Andrzej Pomarański z Polskiej Telefonii Cyfrowej.

Dystrybutorzy są oburzeni. Twierdzą, że Era powołuje się na bliżej nieokreślone zagraniczne rynki, by wykazać, że ich żądania są nieuzasadnione. Nie odnosi się natomiast do sytuacji na rynku polskim.

"Polityka operatorów była do tej pory nastawiona na skłonienie partnerów handlowych do znaczących inwestycji w nowoczesne technologie dystrybucji produktów prepaid (terminale POS). Teraz, gdy inwestycje te zostały w znacznej części zrealizowane, próbuje się dokonać drastycznej zmiany warunków współpracy, pozbawiając dystrybutorów realnych możliwości odzyskania poniesionych nakładów i dążąc do powrotu do tradycyjnych form sprzedaży (popularne zdrapki)" — napisało Forum w oświadczeniu .

Katarzyna Latek

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Latek

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy