Dywidenda Polskiej Miedzi wraca do sądu

ES
opublikowano: 12-10-2007, 00:00

KGHM złożył apelację od wyroku uchylającego uchwałę walnego o wypłacie zysku.

KGHM złożył apelację od wyroku uchylającego uchwałę walnego o wypłacie zysku.

Prezesi KGHM znów zmierzą się w sądzie z Ryszardem Zbrzyznym, szefem największego w KGHM Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Miedziowego, dziś kandydatem LiD do Sejmu. Firma poinformowała wczoraj, że kancelaria Sołtysiński i Szlęzak złożyła w jej imieniu apelację od niekorzystnego dla firmy wyroku legnickiego sądu.

18 września KGHM przegrał sprawę o uchylenie uchwały walnego z 9 lipca o podziale ubiegłorocznego zysku. Zbrzyzny przekonał sąd, że uchwała jest niezgodna z prawem, bo podjęto ją nie na zwyczajnym, ale nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy.

Wyrok blokuje wypłatę drugiej transzy dywidendy. Na niemal 1,7 mld zł czekają m.in. największy udziałowiec — skarb państwa oraz firmy, fundusze inwestycyjne i setki górników pracujących w koncernie.

Sprawę rozpatrzy Sąd Apelacyjny we Wrocławiu. Prezesi spółki byli wczoraj nieuchwytni, więc nie wiemy, jakich argumentów użyją. Ich przeciwnik Ryszard Zbrzyny nie boi się kolejnego starcia.

— Jestem pewien wygranej. Wyrok legnickiego sądu udowodnił już, że prawa nie da się nagiąć — mówi szef związku.

Zdaniem prawników spółki, jeśli sąd apelacyjny wyda wyrok dla niej niekorzystny, mocy prawnej nabierze uchylona uchwała o dywidendzie z 30 maja.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ES

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy