Dywidenda TP nie kusi graczy

Piotr Wiśniewski
opublikowano: 31-03-2003, 00:00

O statnie dni przyniosły testowanie trendu spadkowego. Czynnikiem sprzyjającym była informacja o charakterze fundamentalnym, tj. zapowiedź, że spółka rozważy wypłatę 10 groszy dywidendy na akcję. O tym, w jak ważnym momencie znalazł się kurs decyduje również fakt osiągnięcia pułapu bliskiego 38,2 proc. zniesienia wymienionej fali spadkowej. Niestety, kolejne dni przyniosły sygnały słabnięcia krótkoterminowego trendu wzrostowego. Obecnie oscylatory zaczęły zniżkować w kierunku poziomu równowagi, RSI14 i MACD są już nieznacznie powyżej tego pułapu.

Kurs ponownie powinien znaleźć się w przedziale 11,60-11,80, który wyznaczony jest przez świece powstałe od początku miesiąca. Jako ważny sygnał odczytywać należy niezdolność kursu do wybicia ponad średnią 45-dniową i zdolność do brony ponad średnia 15-sesyjną, która obecnie jest na poziomie 11,80 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Wiśniewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Dywidenda TP nie kusi graczy