W BPH TFI dywidenda z dywidend

opublikowano: 20-03-2017, 22:00

Uczestnicy funduszu BPH Dywidendowy spijają śmietankę z zysków spółek wchodzących w skład portfela.

W środę 22 marca klienci funduszu BPH Dywidendowy otrzymają dochód w wysokości 6,1 zł brutto na jednostkę uczestnictwa (4,72 proc. zgodnie z wyceną na 9 marca 2017 r.). To pierwsza wypłata w historii tego funduszu i druga w przypadku funduszy akcyjnych na polskim rynku. We wrześniu ubiegłego roku dywidenda została wypłacona uczestnikom funduszu AXA Akcji Spółek Dywidendowych.

BPH Dywidendowy został dodany do oferty BPH TFI w lutym 2016 r. Na koniec lutego 2017 r. r fundusz wypracował 12-miesięczną stopę zwrotu w wysokości 21,68 proc. Specyfika funduszu daje jego uczestnikom możliwość zarabiania zarówno na wzroście wartości akcji spółek w dłuższym okresie, jak i wypłacanej przez nie dywidendzie. Choć wypłata nie jest gwarantowana, to wewnętrzny cel zarządzającego wynosi minimum 3,5 proc. Ewentualna wypłata dokonywana jest raz w roku, bez konieczności umarzania jednostek.

— Fundusz ma w portfelu zarówno tzw. dojne krowy, czyli spółki wypłacające sowite zyski i oferujące stopę dywidendy powyżej 6-7 proc., jak również spółki tzw. wzrostowe, oferujące na razie niską stopę dywidendy, jednakże z rosnącym profilem biznesu dającym spore szanse zarówno na wzrost wartości wypłacanych dywidend, jak również wzrost współczynnika wypłaty dywidendy — mówi Michał Sikorski, zarządzający funduszem BPH Dywidendowy.

10 marca wartość jednostki uczestnictwa funduszu została skorygowana o zawiązaną rezerwę na poczet wypłaty dochodu. Ze względu na wzmożone zainteresowanie tym produktem w październiku i listopadzie ubiegłego roku w połowie grudnia towarzystwo na 3 miesiące zawiesiło przyjmowanie nowych wpłat. 14 marca fundusz wznowił możliwość kupowania jednostek uczestnictwa. Na koniec lutego 2017 r. aktywa miały wartość 16,3 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Justyna Dąbrowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / W BPH TFI dywidenda z dywidend