Dzięki danym z USA rosną indeksy europejskich giełd

(Marek Druś)
16-03-2006, 16:21

Giełdy w Europie zaczęły czwartkowe notowania spadkami. Inwestorzy realizowali zyski po pięciu wzrostowych sesjach. Nastroje poprawiły się już po półmetku notowań, kiedy nadeszły najnowsze dane makro z USA.

Giełdy w Europie zaczęły czwartkowe notowania spadkami. Inwestorzy realizowali zyski po pięciu wzrostowych sesjach. Nastroje poprawiły się już po półmetku notowań, kiedy nadeszły najnowsze dane makro z USA.

Najważniejszy okazał się zgodny z oczekiwaniami wzrost cen detalicznych w lutym. Wywołało to wyraźne ożywienie popytu na rynkach akcji. Indeksy największych rynków odrobiły straty z pierwszej części notowań.

W grupie najmocniej drożejących europejskich spółek znalazły się Corus Group i Gaz de France. Obie przedstawiły lepsze niż oczekiwano wyniki. Wyraźnie zdrożały akcje Vodafone Group. Pojawiła się nieoficjalna informacja, że fundusze Cerberus Partners i Providence Equity Partners są gotowe złożyć wartą 15 mld USD ofertę przejęcia japońskiej spółki brytyjskiego operatora komórkowego. Zdrożały akcje BASF. Amerykański Engelhard zdecydował się udostępnić księgi niemieckiemu koncernowi chemicznemu, który złożył ofertę jego przejęcia. Taniały akcje Allianza, który nie osiągnął oczekiwanych zysków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Dzięki danym z USA rosną indeksy europejskich giełd