Dzięki Jessice Wielkopolska wypięknieje za 300 mln zł

DI
16-09-2010, 00:00

Odnowione, pełne atrakcji turystycznych miasta — to cel inicjatywy Jessica, która niebawem ruszy w regionie pełną parą.

Odnowione, pełne atrakcji turystycznych miasta — to cel inicjatywy Jessica, która niebawem ruszy w regionie pełną parą.

Wielkopolska będzie pierwszym województwem, w którym wystartują projekty związane z rewitalizacją miast w ramach unijnej inicjatywy Jessica. Wczoraj region przekazał uchwałę w tej sprawie Bankowi Gospodarstwa Krajowego, który będzie operatorem odpowiedzialnym za ocenę projektów i udzielanie inwestorom preferencyjnych pożyczek.

— Dzięki inicjatywie zrealizujemy projekty, które nie miałyby szans na pozyskanie finansowania w warunkach rynkowych. Rentowność inwestycji rewitalizacyjnych jest zwykle niska. Do tego wiążą się z wysokim ryzykiem i mają charakter społeczny, który nie stanowi atutu dla banków komercyjnych — twierdzi Ryszard Grobelny, prezydent Poznania.

Zainwestowane pieniądze będą zwracane (np. z odroczonym terminem płatności albo z przychodów uzyskiwanych z danej inwestycji) i ponownie wykorzystywane. W ślad za Wielkopolską pójdą wkrótce kolejne regiony. Do inicjatywy przystąpiły też województwa zachodniopomorskie, śląskie i pomorskie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Dzięki Jessice Wielkopolska wypięknieje za 300 mln zł