Dzięki obniżce kosztów wzrósł zysk Home Depot

Urszula Chojnacka, Katarzyna Ostrowska, Tadeusz Stasiuk, Łukasz Świerżewski, Beata Tomaszkiewicz, Paweł Zielewski
opublikowano: 19-11-2002, 13:45

ATLANTA, USA (Reuters) - Home Depot, największa na świecie sieć handlowa oferująca materiały wyposażenia domowego podała we wtorek, że jej zysk w trzecim kwartale wzrósł dzięki obniżce kosztów i niskiemu oprocentowaniu kredytów hipotecznych, które skłania Amerykanów do kupowania i urządzania domów.

Zysk spółki w trzecim kwartale wyniósł 940 milionów dolarów czyli 40 centów na akcję, wobec 778 milionów czyli 33 centów na akcję rok wcześniej.

Analitycy ankietowani przez firmę Thomson First Call prognozowali zysk w wysokości 40 centów na akcję.

Sprzedaż Home Depot wzrosła o dziewięć procent, ale w sklepach w których sprzedaż można porównać z rokiem ubiegłym, spadła o dwa procent.

Home Depot musi stawiać czoła coraz ostrzejszej konkurencji ze strony drugiej pod względem wielkości sieci Lowe's Cos., która wchodzi na najbardziej lukratywne rynki wielkich amerykańskich metropolii. W poniedziałek Lowe's podało, że jego zysk w trzecim kwartale wzrósł o 35 procent.

Akcje Home Depot spadły w tym roku o 44 procent, podczas gdy kurs Lowe's obniżył się o 12 procent.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Urszula Chojnacka, Katarzyna Ostrowska, Tadeusz Stasiuk, Łukasz Świerżewski, Beata Tomaszkiewicz, Paweł Zielewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Prawo / Dzięki obniżce kosztów wzrósł zysk Home Depot