Dzielenia aktywów nie będzie

Magdalena Wierzchowska
opublikowano: 05-05-2006, 00:00

Norweska Orkla wybrała krótką listę chętnych do kupna jej aktywów medialnych. Koncern chce sprzedać Orklę Media w całości.

Rada dyrektorów Orkli rozpatrywała wczoraj oferty inwestorów zainteresowanych kupnem Orkli Media, posiadającej w Polsce udziały w 13 dziennikach regionalnych i połowę udziałów w „Rzeczpospolitej”.

„Jest bardzo wiele podmiotów zainteresowanych procesem mającym doprowadzić do rozwoju Orkli Media. Po przeanalizowaniu wstępnych ofert kontynuujemy proces z mniejszą liczbą chętnych, których zaprosimy do bliższego zapoznania się z Orkla Media, by umożliwić im złożenie wiążących ofert” — podał koncern Orkla w komunikacie.

Orkla zastanawiała się do tej pory, czy sprzedać swoje aktywa medialne w całości, czy w częściach.

— Rada dyrektorów opowiedziała się za sprzedażą Orkli Media w całości. Te oferty były najbardziej interesujące — mówi Ole Kristian Lunde, rzecznik Orkli.

Z nieoficjalnych informacji norweskiego dziennika „Dagens Naeringsliv” wynika, że ofertę na całość Orkli Media, opiewającą na prawie 8 mld koron norweskich, złożył norweski wydawca Avishuset Dagbladet. Gazeta informuje też, że na norweską część aktywów złożyły oferty dwie grupy medialne — A-pressen (z nieoficjalnych informacji wynika, że wartość oferty wynosi 3 mld koron norweskich) i grupa norweskich gazet „Adresseavisen”, „Bergens Tidende”, „Stavanger Aftenblad” i „Faedrelandsvennen”.

Wśród chętnych na aktywa Orkli był islandzki Dagsbrun, fińskie Sanoma i Alma Media oraz brytyjski fundusz Apax Partners z amerykańskim Providence Equity Partners. Norweska prasa informowała, że z wyścigu o aktywa wycofał się szwedzki Bonnier, wydawca m.in. „Pulsu Biznesu”. Z informacji medialnych wynika, że transakcja powinna zakończyć się w sierpniu tego roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Wierzchowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Dzielenia aktywów nie będzie