Dzień pośrednika w obrocie nieruchomościami

DI
opublikowano: 30-03-2011, 11:21

Dziś, po raz drugi, obchodzimy Dzień Pośrednika. Jaki jest ten idealny? Cierpliwy jak Dalajlama i przenikliwy jak Einstein - wynika z analiz Metrohouse & Partnerzy.

Zobacz więcej

30 marca obchodzony jest dzień pośrednika w obrocie nieruchomościami.

30 marca już po raz drugi jest obchodzony Dzień Pośrednika w Obrocie Nieruchomościami. Zawód pośrednika jest specyficzny i wymaga od kandydatów połączenia różnych cech osobowościowych. Jakie osoby mają największe szanse na sukces w tym zawodzie?

- Pośrednik nieruchomości to zawód, w którym kontakt i komunikacja z klientami ma kluczowe znaczenie. Cechy osobowości, jakimi charakteryzują się osoby odnoszące sukcesy w zawodzie pośrednika nieruchomości, to z jednej strony kreatywność oraz sumienność, a z drugiej nastawienie na osiągnięcia, postawa rywalizacyjna, duża inicjatywa i samodzielność - mówi Bartosz Grajewski, psycholog i trener biznesu z firmy Recruit.pl.

Emilia Jackowska z działu HR Metrohouse & Partnerzy twierdzi, że najlepsi pośrednicy z jednej strony podporządkowują się regułom panującym w firmie i stosują przyjęte procedury postępowania, z drugiej - potrafią pracować samodzielnie.
Według niej efektywnymi pośrednikami są często też indywidualiści, mający wiele zainteresowań. Ich atutem jest bowiem możliwość nawiązania kontaktu w rozmowie, zwrócenia uwagi na siebie i na sprzedawaną nieruchomość.

Tak jak w innych profesjach, bardzo istotna jest motywacja do pracy i dobra komunikacja z klientami.
Mariusz Kania, prezes zarządu Metrohouse & Partnerzy podkreśla, że pośrednik musi posiadać doskonale rozwinięte umiejętności handlowe. Oprócz przygotowania merytorycznego i wielu przydatnych cech osobowościowych, dobry pośrednik to przede wszystkim osoba świetnie przygotowana pod względem handlowym.

Czy istnieje ideał pośrednika?
– Pamiętam, jak jeden z agentów tak określił predyspozycje, jakie powinien posiadać kandydat na idealnego pośrednika: „Masz cierpliwość Dalajlamy i przenikliwość Einsteina? Potrafiłbyś sprzedać piasek na pustyni? Jeżeli tak, to sprzedaż nieruchomości jest zajęciem idealnym dla Ciebie” - podsumowuje Emilia Jackowska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu