Dziewięć firm chce remontować wiadukt

Krzysztof Kluska
04-02-2002, 00:00

Zarząd Dróg Miejskich rozpoczął negocjacje z firmami, które chcą przeprowadzić tymczasowy remont wiaduktu w Alejach Jerozolimskich. Koszt tego przedsięwzięcia szacuje się na 2-4 mln zł.

Do stołecznego Zarządu Dróg Miejskich wpłynęło dziewięć ofert firm zainteresowanych tymczasowym remontem wiaduktu w Alejach Jerozolimskich. Początkowo chęć realizacji przedsięwzięcia, które ma kosztować od 2 do 4 mln zł, zgłaszało 14 przedsiębiorstw. Według Edyty Redzickiej, przedstawiciela ZDM, ostatecznie pięć spółek nie dopełniło wszystkich formalności.

Przedstawiciele ZDM potwierdzają, że kryteria wyboru wykonawcy naprawy południowej jezdni wiaduktu są dwa: termin realizacji zlecenia i koszt.

— Chcemy, aby w marcu można już było jeździć po naprawionej nitce wiaduktu — informuje Edyta Redzicka.

Jej zdaniem, aby tak się stało, wykonawca remontu, który położy na zdewastowaną ulicę stalową płytę i pokryje ją asfaltem, musi być wyłoniony do połowy lutego. Inwestycję finansuje w większości Gmina Centrum, wspierana środkami z budżetu miasta.

Choć prace związane z wyłonieniem wykonawcy tymczasowego remontu dopiero się rozpoczęły, władze ZDM przygotowują dokumenty związane z ogłoszeniem przetargu na właściwy remont przeprawy.

— Trudno jeszcze podać dokładną datę jego ogłoszenia. Planujemy jednak, że do końca roku powinna zostać wyremontowana część wiaduktu prowadząca od centrum miasta w kierunku Pruszkowa, a do połowy 2003 r. nitka w przeciwną stronę — zapewnia Edyta Redzicka.

Ze względu na fakt, że negocjacje w sprawie tymczasowego remontu dopiero się rozpoczęły, władze ZDM nie podają nazw firm ubiegających się o zlecenie.

— Są to największe firmy drogowo-mostowe z kraju — mówi Edyta Redzicka.

Największe tego typu zlecenia w Warszawie realizują m.in. Dromex — budowa dojazdów do Mostu Siekierkowskiego i do przeprawy w Zegrzu, Hydrobudowa — drążenie tunelu Wisłostrady, Warbud — budowa mostu Siekierkowskiego oraz Zakład Budownictwa Mostowego Przedsiębiorstwo Państwowe, który stawia most w Zegrzu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Krzysztof Kluska

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / Dziewięć firm chce remontować wiadukt