Dziś nie odbędzie się posiedzenie RN Orlenu

Administrator
opublikowano: 07-01-2002, 16:10

Wbrew wcześniejszym planom dziś nie odbędzie się posiedzenie Rady Nadzorczej PKN Orlen. Jak nam powiedziano w spółce, trwają rozmowy o nowym terminie posiedzenia i nie jest on jeszcze znany. Rada Nadzorcza miała w poniedziałek m.in. ponownie zająć się zmianami w składzie zarządu spółki, do czego dąży minister skarbu Wiesław Kaczmarek.

Wbrew wcześniejszym planom dziś nie odbędzie się posiedzenie Rady Nadzorczej PKN Orlen. Jak nam powiedziano w spółce, trwają rozmowy o nowym terminie posiedzenia i nie jest on jeszcze znany.

Rada Nadzorcza miała w poniedziałek m.in. ponownie zająć się zmianami w składzie zarządu spółki, do czego dąży minister skarbu Wiesław Kaczmarek. Jednak, zdaniem analityków, ewentualne odwołanie prezesa Andrzeja Modrzejewskiego może być możliwe dopiero po WZA 21 lutego. W porządku obrad zgromadzenia są zmiany w składzie Rady Nadzorczej. Jednak także te zmiany są na razie wątpliwe ze względu na względną równowagę głosów między MSP i Naftą Polską a posiadaczmi kwitów depozytowych GDR (ich głosami dysponuje zarząd Orlenu). W tej sytuacji decydujące znaczenie mogą mieć głosy będące w posiadaniu inwestorów finansowych.

PJ, MK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane