Dziś rozmowy o podwyżce w Fiacie

Paweł Janas
opublikowano: 12-07-2007, 00:00

Solidarność Fiat Auto Poland chce kompromisu w negocjacjach płacowych. Władze spółki mówią enigmatycznie o woli dialogu.

Solidarność Fiat Auto Poland chce kompromisu w negocjacjach płacowych. Władze spółki mówią enigmatycznie o woli dialogu.

Solidarność w Fiat Auto Poland (FAP) domaga się od zarządu spółki dużych podwyżek płac. Pracodawca do tej pory nie był skłonny do ustępstw wobec związku, do którego należy 15 proc. pracowników fabryki. Twierdził, że postulaty te negatywnie odbiłyby się na kondycji finansowej FAP. Przełom wyraźnie zarysował się wraz z ubiegłotygodniową premierą nowego Fiata 500. Zamówienia na nowe auta napływają lawinowo, trzeba więc zapewnić bezpieczeństwo i stabilność produkcji oraz wykluczyć możliwość strajku, którym straszy związek.

— Spotkanie z przedstawicielami pracodawcy zostało zaplanowane na czwartek. Jesteśmy gotowi do kompromisu. Ze swojej strony chcemy rozmawiać o minimalnej płacy gwarantowanej wysokości 2800 zł brutto. Sądzę, że podwyżki mogłyby jednak być realizowane etapowo, by dojść do postulowanego przez nas poziomu w 2008 r. — mówi Rajmund Pollak, wiceprzewodniczący Solidarności w fabryce Fiata.

Przedstawiciele FAP potwierdzają informację o planowanym spotkaniu grupy dyrektorów spółki nie tylko z Solidarnością, ale także z innymi związkami (zdaniem tej pierwszej, bardziej ugodowymi). Nie wiadomo, czy zarząd zgodzi się na postulaty związku. Na razie nabrał wody w usta.

— Podstawową zasadą, jaka obowiązuje w naszej spółce, jest dialog społeczny z działaczami związkowymi. Zatem będziemy prowadzili rozmowy ze wszystkimi związkami działającymi w FAP na tematy będące w ich kompetencjach — mówi enigmatycznie Bogusław Cieślar, rzecznik FAP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Janas

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu